piątek, 9 lipca 2010

Zasiedmiogórogród


Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma fotoradarami w niewielkiej wsi zwanej Chałupkami znajduje się skromny dwór. 

W miniony poniedziałek - gdyż wcześniej wyruszyć nie mogliśmy... Nad kieleckim panoszyły się Obłoczniki - powietrzne demony sprowadzające chmury, grad i burze - wybraliśmy się z gościną do tego malowniczego miejsca. We dworze mieszka szermierz sławny w całej Rzeczypospolitej, który nie jedną walkę wygrał i wiary świętej katolickiej przed bisurmańskimi psami mężnie bronił - wojewoda Wyderski

Wojewoda Igor


wraz ze swoją wybranką serca Anną. 


 AnnaW geście podziękowania za gościnę i udostępnienie ziemi przywiozłem mu ambrozję sporządzoną według starodawnej receptury przekazywanej w mojej rodzine z dziada pradziada... Ale do rzeczy!

Rycerz ów na włościach swoich posiada stado wierzchowców wszelakiej maści, zacnego pochodzenia oraz trzódkę tuczników, kozy mlekodajne i drób, co jaja nieraz sobie zrobi. 

 Oto kozy mlekodajne :P


Gdyby jakiś szelma wtargnął na ziemie Pana straciłby niechybnie głowę. Jak mówią tamtejsze przekazy wojewoda Igor nie da sobie w kasze dmuchać.


Anna - jego urocza wybranka włada chwacko łukiem, nie raz wyciągając lubego z opresji. Ona to codzień dogląda swojego ulubieńca w stadzie - młodego wierzchowca - Shinobi.

 Anna z Shinobi

W tej krainie wiele jest miejsc, które postanowiłem uwiecznić na magicznych obrazach swoim diabelskim urządzeniem (za jego posiadanie spędzić można niezapomniane chwile w lochach Inkwizytorium jednak wojewoda przychylnym okiem patrzy na postępowe wynalazki). Przybywszy karocą z kieleckiego grodu zabrałem ze sobą słynące ze swej urody niewiasty oraz artystkę dodającą mym obrazom nutę smaku i stylu. 

Moja arcymistrzyni Sylwia


Pierwszą z kobiet jest Monika. Drzemie w niej niezbadana siła - zaraża pozytywną energią.W przekazach chłopi zwą ją NIMFĄ! wabiącą młodzieńców w swe ramiona gdzie znajdują jeno zgubę.Druga damą jest Katarzyna. O niej również krążą opowieści - miałaby czarować i uwodzić mężczyzn pod postacią Brzeginii (odmiana nimfy, najgroźniejsza w czwartki:P).
Ostatnimi czasy zawraca w głowach nadwornym paziom.

 
____________________________________________________________

To tyle moich bajek na dzisiaj...

Wasz zacny skryba

Bartolomej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz